НЧ „Пейо Яворов-1924 г.“ село Бата, община Поморие има дългогодишни традиции и винаги успява да събере общността за ежегодния празник на селото, благодарение на всеотдайни хора като г-жа Калина Кръстева. За доброто настроение допринесоха изпълненията на учениците от начален етап при ОУ „Христо Ботев“.
Програмата започна с ефирно и красиво танцово изпълнение на учениците от 3. и 4. клас под звуците на песента „Топъл дъжд, чакан дъжд“, което внесе много грация на сцената. Най-малките ни сладури от 1. клас заредиха парка с огромна доза слънчево настроение и детски усмивки с танца „Ало, ало, слънчице“. Второкласниците представиха свеж и весел моряшки танц, който донесе морски бриз и много радост на празника. С песента „Деца на зебрата“ те призоваха шофьорите да бъдат внимателни на пътя.






С вълнуващото изпълнение на песента „Роден край“ момичетата от 4. клас изразиха своята обич към корените и родината.
Участие в програмата взеха децата от ДГ „Сребърно Звънче“ – с. Страцин, група „Шарени момичета“ – с. Страцин, латино двойка от КСТ „Блясък“ и фолклорна формация „Калгамач“.




















Няма как празник в село Бата да мине без силата на българския фолклор! Нашите ученици показаха, че традициите са живи. Те извиха кръшно и динамично Еленино хоро и Пирински танц, изпълнен с истинско родолюбие.
Празничната програма завърши с песента „Да бъдеш добър“, с която участниците изпратиха послание за светлина, приятелство и човечност. Гордеем се с всяко едно дете. Те показаха, че могат да бъдат и модерни, и пазители на традицията, но най-важното – показаха какво означава да твориш с цялото си сърце!“





Огромно БЛАГОДАРЯ на нашите прекрасни ученици за труда и вдъхновението, на учителите при подготовката и на родителите за неизменната подкрепа!

Честит празник!