„Върви, народе възродени, към светла бъднина върви…“

Под звуците на химна на просветата започна тържеството по случай 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност!  Ученици, учители, родители и гости  изпяха заедно всеучилищния химн, което  припомни, че словото и духовността са това, което ни държи истински сплотени и силни. Директорът на училището, г-н Красен Костадинов, поздрави всички присъстващи, подчертавайки, че българското слово е нашата най-голяма гордост и духовна крепост. Приветствие за празника отправи г-жа Калина Кръстева – секретар на НЧ „Пейо Яворов-1924“ село Бата и зарадва всички ученици, като им подари красиви български трибагреници.

Програмата продължи с вдъхновяващ рецитал, музикални изпълнения, народни танци и много усмивки. Вълнуващ момент бе изпълнението на първокласниците, които гордо рецитираха Вазовото стихотворение „Аз съм българче“.

🏆 Тържествено бяха наградени участниците  в училищния конкурс за „Еко робот“. Проектите, изработени от рециклируеми материали, демонстрират креативно и технологично мислене! Поздравления за младите изобретатели!

🏆 Празникът продължи с официалното връчване на годишните училищни отличия за Ученик-будител –– за буден ум, изключителни успехи и вдъхновяващ пример и за Учител-будител – за безграничната всеотдайност, търпение и любов, с които пали искрата на знанието в душите на децата!

Да си будител е мисия, а да виждаш как най-малките гордо рецитират „Аз съм българче“  е доказателство, че тази мисия има смисъл и бъдеще!

Обединени от силата на словото, българското знаме, песента и устрема към науката, училище, читалище и общност вървят ръка за ръка и чертаят светло и успешно бъдеще.

 Честит 24 май! Нека словото ни обединява, а знанието да ни води напред!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *