Под звуците на химна на просветата започна тържеството по случай 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност! Ученици, учители, родители и гости изпяха заедно всеучилищния химн, което припомни, че словото и духовността са това, което ни държи истински сплотени и силни. Директорът на училището, г-н Красен Костадинов, поздрави всички присъстващи, подчертавайки, че българското слово е нашата най-голяма гордост и духовна крепост. Приветствие за празника отправи г-жа Калина Кръстева – секретар на НЧ „Пейо Яворов-1924“ село Бата и зарадва всички ученици, като им подари красиви български трибагреници.
Програмата продължи с вдъхновяващ рецитал, музикални изпълнения, народни танци и много усмивки. Вълнуващ момент бе изпълнението на първокласниците, които гордо рецитираха Вазовото стихотворение „Аз съм българче“.









🏆 Тържествено бяха наградени участниците в училищния конкурс за „Еко робот“. Проектите, изработени от рециклируеми материали, демонстрират креативно и технологично мислене! Поздравления за младите изобретатели!
🏆 Празникът продължи с официалното връчване на годишните училищни отличия за Ученик-будител –– за буден ум, изключителни успехи и вдъхновяващ пример и за Учител-будител – за безграничната всеотдайност, търпение и любов, с които пали искрата на знанието в душите на децата!












Да си будител е мисия, а да виждаш как най-малките гордо рецитират „Аз съм българче“ е доказателство, че тази мисия има смисъл и бъдеще!
Обединени от силата на словото, българското знаме, песента и устрема към науката, училище, читалище и общност вървят ръка за ръка и чертаят светло и успешно бъдеще.
Честит 24 май! Нека словото ни обединява, а знанието да ни води напред!