С огромно вълнение и гордост споделяме, че ОУ „Христо Ботев“ с. Бата официално откри своя високотехнологичен STEM център – модерно образователно пространство, създадено за обучение, творчество и развитие на уменията на учениците в света на науката и технологиите с изцяло нов подход на обучение, който ще вдъхновява нашите ученици да откриват, творят и експериментират.

📸Събитието беше уважено от г-жа Христина Калчева- кмет на село Бата, г-жа Фирдес Нурула- кмет на село Белодол, г-жа Калина Кръстева – секретар на НЧ „Пейо Яворов-1924 г.“ с. Бата, представители на ЗК с. Бата, родители и
гости на училищната общност.









🔬 Нашият център е е насочен към природните науки и предоставя възможности за изследователска дейност и интерактивно обучение. Оборудването позволява да се развиват логическо мислене и дигитални умения, за да се превърне теорията в практическо приключение. Той разполага с:
- Модерни лаборатории по природни науки (химия, физика, биология).
- Интерактивни пространства за работа по проекти, които насърчават екипния дух и критичното мислене.
- VR очила, които пренасят учебния материал в триизмерното пространство.






„Целта на STEM центъра е да даде на децата ни не само знания, а умения за живота и създаване на решения за реалния свят.“ — сподели директора на училището г-н Красен Костадинов.
Най-вълнуващата част бяха първите демонстрации, в които нашите ученици показаха свои експерименти и заеха ролята на истински млади учени!
Вярваме, че новата образователна среда ще даде възможност на нашите ученици да учат чрез практика, откривателство и творчество и ще ги вдъхновява да мечтаят, да изследват и да създават бъдещето.





Благодарим на всички, които допринесоха за реализирането на тази важна стъпка към модерното образование!
Бъдещето принадлежи на смелите и креативните!




































































































































